Cyanogenmod 10.2 dla Samsunga Galaxy Ace 2

Telefon, który posiadam do Samsung Galaxy Ace 2. Długo posiadałem system z fabrycznym oprogramowaniem (Android 2.3.6).

Pierwszym, ryzykownym krokiem jaki podjąłem to była aktualizacja softu z tej wersji do 4.1.2 poprzez program Odin, ponieważ w tamtym czasie (około lipca 2013) nie było oficjalnej aktualizacji.

Po aktualizacji telefon działał bardzo sprawnie, miał więcej dostępnej pamięci RAM. Ogólnie byłem bardzo zadowolony. Nawet wgrałem skrypt zmieniający pamięć (karta SD była widziana jako pamięć wewnętrzna). Wszystko działało super, aż do czasu kiedy stwierdziłem, że telefon działa coraz wolniej - dużo zainstalowanych aplikacji, dużo działających w tle.

Wtedy pomyślałem, że może poszukam jakiegoś ROMu. Wybór był olbrzymi:

http://forum.android.com.pl/f697/

Jednak moim głównym celem nie było testowanie  nowych ROMów, ale posiadanie jak najstabilniejszego systemu.

Wybór padł na CyanogenMod 10.2 (4.3.1, TeamCanjica).

http://forum.android.com.pl/f697/4-3-1-teamcanjica-stabilny-cyanogenmod-10-2-19-01-2014-a-348496/

Dlaczego ten? Ponieważ w zakładce „błędy” ma napisane BRAK. Więc szybko przeczytałem instrukcję, backup danych z telefonu i lecimy z koksem :)

Instalacja przebiegła pomyślnie. Mam nowy system. Różni się wyglądem, funkcjami i …

… szybkością działania!

Telefon bardzo sprawnie odpowiada na moje polecenia. SMS, dialer bardzo szybko się włącza. Ba! Nawet aplikacje Facebook działa naprawdę szybko!

Jeśli ktoś czuje delikatny dreszczyk podczas używania czegoś, co inni nie mają, ale chce jednocześnie zachować pewność działania to polecam ten ROM.

Na ten moment mam zainstalowany z dnia 4.01.2014 , ponieważ nowszy z dnia 19.01.2014 uniemożliwił mi włączanie WiFi (niestety takie ryzyko nieoficjalnych systemów, choć nie każdy zgłaszał taki problem).

Poniżej kilka sweet foci z systemu :) Nowy unlocker, gdzie posiadamy kilka skrótów. Nowy górny panel (możliwość dostosowania wg własnych potrzeb oraz to co mi się najbardziej spodobało – możliwość zmiany z sieci 2G na 2G/3G bez konieczności przechodzenia przez wszystkie opcje w ustawieniach).