Concrete5 – dodajemy blok do wszystkich stron tego samego typu

Czasami zdarza się, że chcielibyśmy dodać nową funkcjonalność do naszych podstron np. nowy blok czy stos. Wszystko jest fajnie kiedy tych podstron jest ok 5, może 10. Wtedy możemy ręcznie dodać do każdej i skonfigurować. Jednak w przypadku większej ilości może to być męczące, zwłaszcza gdy dodając nową podstronę należy pamiętać o dodaniu tego bloku.

Można to jednak ułatwić i w pewien sposób zautomatyzować. Wystarczy kilka dodatkowych ustawień zajmujących nie więcej niż 5-7 minut :)

Dodanie bloków możemy wykonać na zdefiniowanych w szablonie typach stron, takze przechodzimy do Dashboard -> Page Types. Z listy typów stron:

a1cut.png

Wybieramy nas interesujący, w tym przypadku „Information” . Po wybraniu podstrony zostaniemy przekierowani na ogólny (domyślny) wygląd tego typu stron. Żeby go zmienić klikamy na przycisk Edit. Dodajemy nowy blok i konfigurujemy go (jeśli ma możliwość konfiguracj) wg własnych potrzeb.

a2cut.png

Teraz ważna opcja. Jeśli istnieją już podstrony tego typu i do nich też chcemy wstawić nowy blok to po wstawieniu klikamy na niego i wybieramy opcję: „Setup on Child Pages”

a3cut.png

Teraz możemy zaznaczyć wszystkie lub wybrane podstrony gdzie ma się pojawić nowy blok.

a4cut.png

Po tej operacji zapisujemy zmiany (Edit -> Publish changes) i gotowe :)