Adblock – nie wyświetla obrazków

We wpisie z informacjami napisałem, że opiszę pewien problem związany z Adblockiem. Na czym problem polega? Tak jak w temacie, z nie wyświetlaniem obrazków.

Aktualnie problem wydaje się być rozwiązany, bo nie mogłem stworzyć takiego przykładu, z którym spotkałem się jakiś czas temu. Może to było związane ze starszą wersją Adblocka lub jakimiś innymi filtrami.

Ale na czym polegał ten problem i jak go rozwiązałem.  Problem był taki, że utworzyłem img’a o id „ad” a w nim obrazek. Otwieram plik w przeglądarce – nie ma obrazka. Pierwsza moja myśl? Zła ścieżka – jednak była dobra. Więc trzeba było zobaczyć źródło strony – wydaje się ok.

Otwieram firebug’a i coś mi się nie spodobało. A mianowicie COŚ dodało do mojego img’a klasę o jakimś dziwnym ciągu znaków. Najdziwniejsze było to, że ja nie utworzyłem nawet stylów dla niego pomijając fakt tak dziwnej nazwy.

W końcu po przeszukaniu internetu (nie pamiętam, czy znalazłem gdzieś rozwiązanie, bo było to bardzo dawno) wyłączyłem adblock’a. Ku mojemu zdziwieniu pokazał się obrazek.

Jaki z tego wniosek?

Jeśli przytrafi nam się powyższa sytuacja należy zmienić id na taki, który nie jest związany z napisem reklama (ad, ads, advertisement itd).