Bałagan na pulpicie? Jest rozwiązanie! – Fences

Im dłużej użytkujemy komputer tym więcej ikon i skrótów pojawia nam się na pulpicie. Prostym rozwiązaniem wydaje się usunięcie zbędnych ikon, jednak później znowu musimy szukać naszych podręcznych dokumentów czy skrótów na dysku. Jest na to sposób…

Program Fences – szybkie i łatwe rozmieszczenie ikon i ich posegregowanie do wybranych kategorii. Jak to zrobić i jak obsługiwać program? To bardzo proste :)

Po instalacji programu i jego uruchomieniu przechodzimy na pulpit. Pojawia nam się okienko z menu programu, ale możemy kliknąć na „I’ll create my fences on my own”.

 

1.png

Wszystko zamykamy i trzymając prawy przycisk myszy rysujemy prostokąt, który będzie jednym z naszych zbiorów ikon. Gdy puścimy PPM (Prawy Przycisk Mysz) klikamy na „create new Fence here” i podajemy nazwę. Na pulpicie pojawił się nam półprzezroczysty prostokąt. Teraz możemy go przenieść w wybrane miejsce na pulpicie (trzymając Lewy Przycisk Myszy na tytule). Po ustawieniu Fence’sa możemy poprzenosić ikony z pulpitu do środka. Jeżeli wrzucimy więcej ikonek do naszego stworzonego Fence’sa to pokaże nam się po najechaniu na niego suwak z prawej strony, którym będziemy mogli nawigować w górę i dół.

2.png

Teraz może zapanować porządek na naszym pulpicie :)

Dodatkowa informacja dla tych, którzy tworzą jakieś poradniki – gdy klikniemy 2x LPM to wszystkie ikonki i fences’y znikają. Jeżeli chcemy, aby wtedy był jednak widoczne jakieś ikonki to na wybranej klikamy PPM i wybieramy: „exclude this icon…” .